Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Parolanızı mı unuttunuz? Kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir parola oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

İstanbul Ekslibris Derneği

İstanbul Ekslibris Derneği

İstanbul Ekslibris Derneği, sanatçılar, tasarımcılar, kitapseverler ve kolleksiyoncular arasında dayanışma sağlamak, ekslibris’in bir sanat dalı olarak gelişmesi ve yaygınlaşması için faaliyetlerde bulunmak, kitaba, baskıresime ilgi uyandırmak, bu sanat dalıyla da ülkemizi, kültürümüzü ve sanatımızı yurt dışında tanıtmak ve ekslibris konusundaki mirasımızı korumak amacıyla 1997 yılında kurulmuştur. Bugüne kadar 204 üyesi olmuştur. 29 onur üyesi vardır. Aktif üye sayısı 160’dır.

İstanbul Ekslibris Derneği, çok sayıda ulusal ve uluslararası faaliyet gerçekleştirmiştir. 2000 yılında FISAE Uluslararası Ekslibris Dernekleri Federasyonu üyesi olmuştur. 2014 yılında dünyadaki 10 müzeden biri olan İstanbul Ekslibris Müzesi’ni Işık Üniversitesi Maslak Yerleşkesi’nde kurmuştur. 2010 yılında 40 ülkeden 280 katılımcının yer aldığı 33. FISAE Uluslararası Ekslibris Kongresi’ni İstanbul’da başarıyla düzenlemiştir.

Yazar Hakkında

Hasip Pektaş was born in Ermenek in 1953. He has been working as a Professor at Üsküdar University, Faculty of Communication in the Visual Communication Design Department in Istanbul. He wrote a book about "Ex-libris". He has also been working hard to make ex-libris well-known in Turkey. He organized 4 International Ex-libris Competitions and 33rd FISAE International Ex-libris Congress in 2010 in Istanbul. He founded Istanbul Ex-libris Museum in Selçuk Ecza Holding in 2020. He is the President of Istanbul Ex-libris Society. http://www.hasippektas.com

Beni Takip Et

Leave a reply